Ormožani povozili Izolo

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v tekmi 21. kroga 1. NLB Leasing lige premagali moštvo Istrabenz Plini Izola z 32:22 (16:9).

* Športa dvorana Hardek, gledalcev 200, sodnika Pangerc, Veber (oba Ljubljana).
* Ormož: Žuran, Belec, Mavrič 1, Rajšp 1, Bogadi 5, Žmavc, Radujkovič, Čudič 6 (3), Gregorc 5, Hrupič, Topolovec, Šišmanovič 4, Kljajič 5, Mesarič 5, Kirič.
* Istrabenz Plini Izola: Ti. Ponikvar, Kevič, Jurič 1, Jelovčan 3, Dolenc, Gorela, Božič 4 (2), Bubnič, Čosić 4, Koštric, Fidel 4 (2), Smolnik 6, To. Ponikvar, Slobodnik, Kojič.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4(3), Istrabenz Plini Izola 6 (4).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Istrabenz Plini Izola 12.
* Rdeč karton: /.

Pred današnjim dvobojem 21. kroga sta bili ekipi skupaj na lestvici; Izolani so imeli tekmo manj, a enako število točk. Toda namesto pričakovanega izenačenega obračuna so bili na koncu veliko bolj zadovoljni gostitelji, saj so ormoški igralci dosegli visoko zmago.

Tekma je zmagovalca dobila že v prvem polčasu. Takrat so domači postavili temelje za končni uspeh, saj so se poleg dobrega napada, v prvem delu so tekmecem nasuli 16 golov, izkazali predvsem v obrambi. Veliko zaslug za zmago ima vratar Boštjan Belec, ki je velikokrat predstavljal nerešljivo uganko za rokometaše z Obale. V prvem polčasu je ustavil kar 13 poskusov tekmecev in svoje moštvo obdržal pri le devetih prejetih zadetkih.

V drugem delu se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Ormožani niso popuščali, gostje pa so imeli le enkrat, pri izidu 18:13, pet golov zaostanka. Razlika se je sicer gibala med šestimi in desetimi zadetki, najvišja je bila 11 golov, končni izid pa je pomenil +10 za domače, ki so se tako na prvenstveni lestvici prebili pred današnje nasprotnike.

Rokometaše iz Izole v 22. krogu državnega prvenstva 9. marca čaka obračun s Celjem Pivovarno Laško, ormoški Jeruzalem pa bo v 22. krogu 6. marca gostoval pri koprskem Cimosu.