Čeprav naj bi zaradi suma oškodovanja podjetja razmišljali tudi o odškodninski tožbi zoper Krašovca, pa naj odločitev o tem danes še ne bi padla.
Vsekakor pa bodo pred nadzorniki vprašanja v zvezi s poslovanjem koprske družbe in načrti za njeno sanacijo. Močno zadolženi Cimos prav v teh dneh pričakuje izplačilo prvega dela 35-milijonskega posojila, za katerega bo dalo poroštvo država.
Tako vlada kot lastniki in upniki so bili glede vsebine pred dnevi parafiranega sporazuma redkobesedni, nihče pa ni zanikal informacij, po katerih bi Cimosu na podlagi državnega poroštva likvidnostna sredstva v višini 35 milijonov evrov zagotovile banke upnice in trije lastniki: Modra Zavarovalnica, Banka Koper in DSU.
Reševanju likvidnosti naj bi po načrtu sledila dokapitalizacija, pri čemer naj bi bil znesek višji od omenjenega 35-milijonskega posojila. Uprava Cimosa naj bi v skladu z dogovorom do konca maja pripravila sanacijski program, ki naj bi med drugim zajemal prodajo poslovno nepotrebnega premoženja.
Cimos je leto 2012 končal z dobrimi 74 milijoni evrov čiste izgube, izguba skupine Cimos pa je dosegla skoraj 98 milijonov evrov. Obenem so upadli poslovni prihodki, ki so lani za matično družbo znašali 388,5 milijona evrov, za skupino pa 445,6 milijona evrov. Predlani je skupina ustvarila minimalen dobiček v višini 3,4 milijona evrov, matična družba pa je poročala o 3,6 milijona evrov dobička.
Sorodne vsebine:
Sindikati zavrnili nov vladni približevalni predlog
Fiskalno pravilo še vedno "jabolko spora"
Internautica letos nekoliko drugače