Nadzorniki Cimosa brez odločitve o prodaji Litostroja Power

Nadzorni svet Cimosa je na četrtkovi seji v zvezi z ugotovitvami revizorja o kapitalski neustreznosti družbe naročil upravi, naj do naslednje seje pripravi predlog ustreznih ukrepov. Nadzorniki so se seznanili tudi s potekom prodaje hčerinske družbe Litostroj Power, ki pa še ni končan. So pa nadzorniki za člana uprave imenovali Andraža Brodnjaka.

Nadzorni svet se je na seji, ki je trajala pozno v noč, seznanili z revidiranim poslovnim in računovodskim poročilom družbe za prvih devet mesecev lanskega leta ter naročil upravi, naj nadaljuje z aktivnostmi v procesu finančnega prestrukturiranja in naj, glede na ugotovitve revizorja o kapitalski neustreznosti družbe, do naslednje seje pripravi predlog ustreznih ukrepov v skladu z zakonom, so danes sporočili iz koprske družbe.

Cimos je namreč prejšnji teden objavil podatke iz poročila revizorja KPMG Slovenija o medletnih računovodskih izkazih, iz katerih izhaja, da Cimos na presečni dan 1. oktober 2013 izpolnjuje domnevo kapitalske neustreznosti po insolvenčnem zakonu, in sicer dolgoročne plačilne nesposobnosti.

Tik pred prodajo je bi tudi kamniški Cimos Titan

Na dnevnem redu nadzornega sveta je bilo tudi poročilo uprave o poteku prodaje Litostroja Power. Ker postopek še ni končan, nadzorni svet prodajnega postopka ne more komentirati, so pojasnili v Cimosu.

Po poročanju Dnevnika je notranja komisija za prodajo sicer predlagala, da se proizvajalca turbin za hidroelektrarne proda češki družbi Energo-pro, ki za nakup Litostroja Power ponuja dobrih 20 milijonov evrov.

Kot še navaja omenjeni časnik, je bil tik pred prodajo tudi kamniški Cimos Titan, ki se je pred dnevi preimenoval v Livarno Titan, vendar je prodaja začasno zaustavljena, saj bi po oceni pravnikov bila zaradi insolventnosti Cimosa prodaja lahko izpodbojna.

Nadzorniki so sprejeli tudi sklep o imenovanju Andraža Brodnjaka za člana uprave za finance in računovodstvo. Brodnjak je magister znanosti, specialist za finance in član uprave investicijske družbe Fintrust. Med drugim je delal kot svetovalec v družbi Deloitte in bil direktor financ ter kontrolinga v Iskraemecu, so zapisali v Cimosu.

Po navedbah Dnevnika so se nadzorniki seznanili tudi z osnutkom krovnega dogovora med bankami upnicami in Cimosom. Po informacijah časnika bodo plačilno nesposobnost odpravljali v okviru omenjene konverzije dolgov v osnovni kapital, o čemer bodo delničarji odločali na bližnji skupščini.

Končni dogovor o sanaciji med DUTB, bankami upnicami in lastniki naj bi sicer sklenili v prihodnjih dneh, dodaja Dnevnik. Po najnovejšem predlogu bi banke upnice v osnovni kapital Cimosa pretvorile 126 od skupno okoli 350 milijonov evrov posojil. Nadaljnjih 45 milijonov evrov bi se spremenilo v kapital iz naslova danih posojil jamstvene sheme, pogajanja pa potekajo tudi o konverziji 35 milijonov evrov likvidnostnega posojila družbi, za najem katerega je jamčila država.

Deli novico: