Matura zmagovalec prve tekme v Saporu, Kranjec na stopničkah

Čeh Jan Matura (249,5 točke) je zmagovalec prve tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Saporu. Na skakalnici Okurajama je bil drugi Norvežan Tom Hilde (248,8), na tretji stopnički pa je končal najboljši Slovenec Robert Kranjec (244,4). V "top 15" sta končala še Jurij Tepeš (224,6) na 12. in Peter Prevc (218,7) na 15. mestu.

V slovenski vrsti so na prvi od dveh tekem v Saporu, za katero prireditelji niso izpeljali kvalifikacij, tako da je bilo na startu 54 skakalcev, brez finala ostali Matjaž Pungertar s 33., Jernej Damjan s 40. in Nejc Dežman s 50. mestom, medtem ko Tomaža Nagliča diskvalificirali zaradi neustreznega dresa.

V nedeljo bo v Saporu na sporedu še ena tekma svetovnega pokala; prva serija se bo začela ob 2. uri zjutraj po srednjeevropskem času. Najboljši skakalec to zimo Avstrijec Gregor Schlierenzauer bo tekmi na japonskih tleh izpustil.