Komisiji za preprečevanje korupcije (KPK) so se odzvali na pismo, ki so ga iz SDS poslali v tujino. Menijo, da njegova vsebina, predvsem pa dejstvo, da gre za uraden dopis največje vladne stranke, kaže na zelo žaljiv odnos do institucije lastne države in področja, na katerem ima Slovenija tako v očeh domače kot mednarodne javnosti resen problem.
KPK: Pismo SDS kaže na žaljiv odnos do institucije lastne države
Gre za področje integritete in odgovornosti nosilcev javnih funkcij, omejevanje sistemske korupcije, transparentnost ter učinkovitost delovanja države, so navedli.
V odzivu na pismo SDS so v protikorupcijski komisiji še ocenili, da gre za novo "v nizu diskreditacij institucije pravne države, ki je bila ustanovljena in deluje na podlagi zakona in mednarodnih konvencij ter ima nadzorne pristojnosti do najvišjih funkcionarjev v državi, tudi do predsednika vlade".
Dodajali so, da je "očitno na mestu resen in racionalen premislek o tem, kaj in v čem je problem, da Slovenija dve desetletji od osamosvojitve ni uspela doseči standardov iz lastne ustave o pravni in socialni državi". Ob tem sprašujejo, ali je razlog za to Komisija za preprečevanje korupcije ali - tudi s takimi pismi - izkazana nizka stopnja politične in pravne kulture.
SDS je "svojim prijateljem in partnerjem iz EU" poslala pismo o političnih razmerah v Sloveniji po objavi poročila protikorupcijske komisije. V pismu med drugim navajajo, da je bil predsednik komisije Goran Klemenčič sam vpleten korupcijski škandal, njegovega namestnika Roka Praprotnika pa so označili za ekstremnega levičarja.
Več iz rubrike Politika:
Poslanci SDS: Odstop Janše "mokra želja stricev iz ozadja"