Dolgoletni direktor Luke Koper Bruno Korelič je v intervjuju za Delo spregovoril o svojem osebnem življenju, koprskem pristanišču, spornih zaposlitvah prek IPS, ki jih je ravno on vpeljal, drugem tiru, izpustil ni niti koprske in ankaranske občine. Prvi očita nelogično lepotičenje ulic na račun pristanišča, drugi, da ne pusti razvoja na tretjem pomolu. Dejal je tudi, da koprska občina ne da soglasja za podaljšanje prvega pomola, ker je Luka odpovedala denar za nogomet. Gre za nesramno laž, se je na njegove besede v kolumni odzval Sebastjan Jeretič, ki je svojo ostro opazko tudi pojasnil.
JERETIČ O KORELIČEVI UŽALJENOSTI: "Tudi legendam je treba jasno povedati, ko pretiravajo"
Koper
Sebastjan Jeretič se je v kolumni na spletnem portalu eKoper odzval na besede nekdanjega direktorja Luke Koper Bruna Koreliča. V njej je med drugim izpostavil, kako "v tako pomembnih trenutkih za Luko Koper osrednji slovenski časnik posveti tako lep intervju prav njemu", ki je "postavil poslovne mehanizme, ki omogočajo zlorabo najemnih delavcev in druge malverzacije pri poslovanju Luke Koper".
Ob tem dodaja: "Res je, da je igral ključno vlogo pri prodaji naše Banke Koper Italijanom. Res je, da je naredil nekaj milijonov škode z izletom na tržaški pomol. A če povlečemo črto, je plusov več kot minusov. Nekaj točk v omenjenem intervjuju pa kaže na neko užaljenost. Potoži, da ga od leta 2005 nihče od novih direktorjev ni povabil na kavo in vprašal za kak nasvet. Seveda izkoristi priložnost, da malo popljuva koprsko občino in župana, ki ga očitno sovraži."
Bruno Korelič
Korelič je v intervjuju med drugim dejal, da Koper nelogično porablja luški denar za lepotičenje ulic. Po mnenju Jeretiča ta očitek zveni zlobno: "Občina seveda skrbi za urejenost kraja, ki je prav zato zaslovel kot najbolj razvijajoče se mesto. Skrbi pa tudi za številne druge reči, zaradi šibkega gospodarstva seveda tudi za socialne programe, pa šolstvo, šport, infrastrukturo …"
Sebastjan Jeretič
Vendar je Jeretiča bolj kot ta očitek zmotila izjava Koreliča glede prvega pomola. Dejal je, da koprska občina ne da soglasja za podaljšanje prvega pomola, ker je uprava odpovedala sponzorstvo nogometnemu klubu. "To pa ni več politična zlobna bodica, temveč nesramna laž," se je odzval Jeretič, ki pojasnjuje:
"Povsem jasno so bili predstavljeni razlogi in zahteve za spremembo načrtov podaljšanja, ki bi vključeval tudi bolj ekološke rešitve, ki bi bile sprejemljive za najbližje stanovalce. In jasno je bilo rečeno, da občina seveda podpira razvoj pristanišča in tudi podaljšanje prvega pomola, a naj pri tem upoštevajo lokalno prebivalstvo. Še bolj jasno je bila izpostavljena osnovna zahteva, ki je temeljni pogoj za sožitje pristanišča in mesta: umik pretovora iz nultega pomola in ureditev modernega potniškega terminala, ki bo omogočil naslednji korak v razvoju te ključne panoge za mestni turizem in trgovine."
Za konec je Jeretič še pojasnil, zakaj se je odzval tako ostro in opazko imenoval za nesramno laž. Kot meni, tega ni izrekel kdorkoli, "temveč legenda Luke Koper, ki so mu vsi ti detajli še kako znani. Razumem osebno in politično sovraštvo, razumem bodice. A tudi legendam je treba jasno povedati, ko pretiravajo".
Ne bom rekel, da nima nobenih zaslug glede Luke koper, samo ga tako opevat v nebesa, kot boga te družbe, pa se mi zdi pretirano. Sicer Šuligoj je še iz njegovih časov in je bilo za pričakovat, da ne bo ene slabe rekel čez njega oz. mu postavil kakšno sporno vprašanje, ki bi "legendo" spravilo v neroden položaj!
Kar se tiče mojega včerajšnjega zapisa glede koncesnine pa če boš še enkrat prebral boš videl da sem zapisal: "... Za kaj pa je namenjena koncesnina? A ni namenjena tudi zato, da občina poskrbi in uredi (seveda skupaj z Luko), da se zmanjšajo negativni vplivi iz Luke, katere očitate Luki in zahtevate odškodnino. " Torej če podrobno prebereš boš videl da sem zapisal da je koncesnina namenjena "TUDI ZATO...." KAR JE PA RAZLIKA ČE BI NAPISAL, DA JE NAMENJENA ALI NAMENJENA SAMO ZA TO. A se ti ne zdi? Seveda se pa tukaj postavi vprašanje smotrnost in prioriteta naložb, čemur pa po moje v MOK ni ravno stvar s katero bi se lahko samo hvalili! Skrb za občane mestnega jedra je po mojem mnenju prioriteta pred nakupom stolpiča Glem,...........
Kar se pa tiče samozadovoljevanja pa je res da ni škodljivo le materija bi morala biti kakšna druga ne pa lino komentarji. Če pa z komentarji prispevam tudi k temu, potem pa veselo na delo!
"Slovenski eksperiment iskanja novih obrazov je klavrno propadel. Bomo to sprejeli ali bomo vztrajali v zmoti, to bo ključ prihodnjih volitev."
Sebastjan Jeretič, strokovnjak za politični in nevromarketing
Četrtek, 01. December 2016
www.vecer.com/6281155
www.vecer.com/fataln...ca-6281248