Helios premočan za mornarje!

Košarkarji Heliosa so v četrtfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Celju premagali Splošno plovbo Portorož z 91:82 (10:18, 35:39, 68:60). Portorožani so si kljub temu za borbenost zaslužili aplavz!

Prvi polfinale zaključnega turnirja pokala Spar v Celju je Krka - Helios. Domžalčani so v četrtfinalu premagali Splošno plovbo Portorož z 91:82, Krka pa je bila boljša od Plame Purja z 91:59.

Helios - Spl. pl. Portorož 91:82 (10:18, 35:39, 68:60).
* Dvorana Golovec, gledalcev 900, sodniki: Poljanšek (Hraše), E. Javor, Zovko (oba Ljubljana).
* Helios: Morina 21 (8:8), Mahkovic 14 (4:4), Fon 16, Rebec 12 (1:2), Majstorović 10 (2:5), Močnik 8 (2:4), Hrovat 5, Rančić 5 (0:2).
* Splošna plovba Portorož: Ožbolt 23 (10:10), Katonar 8, Zagorc 21 (2:2), Maršič 2, Percel 8 (3:4), Remus 17, Kavgič 3 (1:4).
* Prosti meti: Helios 17:25, Splošna plovba Portorož 16:20.
* Met za tri točke: Helios 14:25 (Fon 4, Rebec 3, Mahkovic 2, Močnik 2, Morina, Hrovat, Rančič), Splošna plovba Portorož 10:26 (Zagorc 5, Katonar 2, Ožbolt, Percel, Remus).
* Osebne napake: Helios 23, Splošna plovba Portorož 25.
* Pet osebnih: Ožbolt (39.).

Drugi polfinale bo znan v petek, ko se bodo v dvorani Golovec pomerili Union Olimpija - Šenčur Gorenjska gradbena družba (17.30) ter Tajfun - Maribor Messer (20.00). Medtem ko so si Novomeščani zlahka zagotovili vstopnico za polfinale, saj so imeli za tekmeca tretjeligaša iz Ilirske Bistrice, so imeli košarkarji Heliosa precej več dela s trenutno vodilno ekipo 2. SKL, ki je do te tekme v vsej sezoni izgubila le eno srečanje.

Primorci, za katere igra tudi slovenski reprezentant Sašo Ožbolt, so vodili ves prvi polčas in na odmor odšli s prednostjo dveh košev. A nato so katastrofalno začeli drugi del. Helios je najprej naredil delni izid 16:0, z 22:2 pa si je do 27. minute nabral rekordno prednost 57:41.

Tudi to pa ni vzelo volje igralcem Splošne plovbe Portorož, ki so sledili svojim načelom, igrali čvrsto in motivirano ter se v zadnji četrtini znova približali tekmecu. V 36. minuti je bilo vsega 76:71, izkušnje, ki so bile na strani gostov, daljša klop in 14 trojk iz 25 poskusov pa so Helios v zaključku vendarle pripeljale do pričakovane zmage.

Podobno kot košarkarji Plame Purja je imela tudi Splošna plovba Portorož v Celju bučno podporo s tribun, ki je športno navijala za svoje moštvo, na koncu pa z dolgim aplavzom nagradila obe ekipi.