Svet stranke DeSUS je v Ljubljani začel sejo, na kateri se bodo dokončno odločili glede odhoda iz koalicije. Izvršni odbor stranke svetu predlaga, da danes odidejo iz koalicije, ministra stranke pa odstopita 22. februarja. Izvršni odbor svetu predlaga še, da vodstvu stranke dodeli vsa polna pooblastila za pogovore o projektni vladi.
Kot je pred začetkom seje sveta stranke dejal prvak DeSUS Karl Erjavec, ne pričakuje, da bi kdo zahteval, da ministra iz vrst DeSUS, torej on kot minister za zunanje zadeve in minister za zdravje Tomaž Gantar, odstopita že danes.
Pojasnil je, da so danes na izvršnem odboru stranke razpravljali tudi o projektni vladi. V DeSUS bi si sicer po besedah Erjavca želeli, da bi že na februarski redni seji DZ zbrali "takšno podporo, da bi lahko izrekli konstruktivno nezaupnico vladi". Ob tem je povedal, da si za mandatarja želijo človeka, ki ne bi prihajal iz politike, a bi imel izkušnje zlasti na bančnem in finančnem področju.
Medtem se generalni sekretar stranke Ljubo Jasnič, ki je tudi protikandidat Erjavcu na marčevskem volilnem kongresu stranke, ne strinja s tem, da bi ministra iz vrst DeSUS odstopni izjavi podala 22. februarja. To bi po njegovem morala storiti hkrati z odhodom stranke iz koalicije.
DeSUS je za DL, ki je iz koalicije izstopila 23. januarja, tako že druga stranka, ki je odločena zapustiti vlado Janeza Janše. Odločitve o odhodu iz koalicije so začele kapljati po objavi poročila Komisije za preprečevanje korupcije, ki bremeni premiera Janeza Janšo in tudi ljubljanskega župana Zorana Jankovića, ki je v tem času zamrznil svoje predsednikovanje Pozitivni Sloveniji.
Več iz rubrike Politika:
Berlusconi povzročil izredno stanje