Če odmislimo vse zakulisne govorice, zakaj naj bi Obalnemu društvu proti mučenju živali občine Koper, Izola in Piran odpovedale pogodbo, oziroma zakaj so se odločile, da je ne podaljšajo in se osredotočimo na dejstva, kmalu ugotovimo, da so nekateri ljubitelji živali v borbi za to, da obalno zavetišče ostane v rokah omenjenega društva oziroma njene predsednice Bogataj Krivčeve, šli čez vsako mejo dobrega okusa.
"Čao, prosim pošlji naprej ta SMS čim več osebam. Danes so v zavetišce v Sv. Antonu prišli iz Komunale Koper hinavsko in povsem nenapovedano in priceli z deložacijo in sklenili odpeljati živali neznano kam (predvidevamo na usmrtitev). Kljub temu, da ima zavetišče dovoljenje do zadnjega junija, sedaj v zavetišču potrebujejo tvojo pomoč za posvojitev mucke ali kužka. Če imaš to možnost, se odpelji čim prej v Sv. Anton in naredi dobro delo, ne samo za tisto živalco, ampak tudi zase. Počutil-a se bos boljše. Prosim pošlji naprej." je dobeseden prepis teksta sms-a, ki je v petek zaokrožil po Obali in drugod po Sloveniji. Poleg več kot očitnega izkoriščanja čustev manipulacija brez primere.
Na Facebook strani Obalnega zavetišča je sledila serija objav, ki je bolj spominjala na vojno stanje kot na kaj drugega. Od tega, da se psi tresejo, ker jim ni nič jasno, kaj se dogaja, do pozivov na shode, komentarjev, ki so jih različni ljudje pod temi objavami, jasno vznemirjeni in čustveno prizadeti pisali, pa niti ne bomo omenjali. Grožnje, diskreditacije naperjene proti koprski občini in Komunali so preplavile Facebook stran.
Čaka jih grda usoda
Naslednja manipulacija, ki so si jo privoščili v društvu, pa se je odvila čez vikend. Odločili so se, da bodo na hitro izpraznili zavetišče in v pozivih so znova grdo manipulirali.
Kdor nima rad živali, naj dvigne roko!
V raziskavi, ki so je pred dnevi objavili v Združenih državah Amerike, trdijo, da naj bi kar 68 odstotkov vseh Američanov raje imelo živali kot ljudi. Verjamemo, da je odstotek v Sloveniji podoben. Živali nam skrb vračajo z brezpogojno ljubeznijo in vdanostjo. A korak od ljubezni in zaščite do manipulacij, groženj in politikanstva je pri ljudeh majhen. Pač nismo sposobni brezpogojne ljubezni.
Ljudje smo živali
Kot smo že zapisali v uvodu, če odmislimo zakulisne govorice - ki navajajo, da na koncu koncev gre za denar - več kot 100.000 evrov na leto od občin - plus vse donacije in zaračunavanje stroškov - in odmislimo tudi to, da je vse namenjeno temu, da naj bi veterinarski lobi dodatno črpal denar iz teh finančnih tokov in to leti na točno določeno koprsko veterinarko, odmislimo tudi to, da so vsi politiki na Obali, ki kolikor tolikor veljajo, vpleteni v to zgodbo in se osredotočimo na to, kar naj bi bil cilj vse te zgodbe. To so živali, ljudje.
In ravno v Obalnem društvu proti mučenju živali bi se tega morali zavedati. In preseči, kot pravijo manipulacije in politikanstvo nasprotne strani, s tem, da bi zares na prvo mesto postavili živali in njihov interes, ne pa interese dolgoletne predsednice društva. Ravno tako pa bi se nasprotna stran morala zamisliti in postopek peljati bolj odgovorno, manj nasilno in predvsem v smeri zasledovanja tega interesa. V vsej zgodbi naj bi šlo za živali, mar ne?
p.s. širjenje nestrpnosti se kaznuje po zakonu
Zakaj so poročila Obalnega zavetišča tako pomanjkljiva, zavetišče pa si dovoli tudi sofisticirano ignoriranje inšpekcijskih služb, ne sledi zakonodaji in se ne odziva na klice in sporočila uradnih služb, pa menda tudi ne na pozive občanov? So s tem občani obalnih občin, ki zelo visoke stroške za mačka v žaklju brez ustreznih podatkov že več let plačujejo, sploh seznanjeni?
Vir: http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=338
http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=340#nadaljevanje
Veterinarska inšpekcija vam je z odločbo prepovedala opravljati dejavnost, na podlagi odločbe pa so občine ustanoviteljice zavetišča sprejele sklep o predčasni prekinitvi pogodbe, ki bi vam sicer potekla čez teden dni. V izjavi za javnost ste zapisali, da gre za zaroto Mestne občine Koper, ki je tesno povezana z vsemi državnimi institucijami, tudi z veterinarsko inšpekcijo. Na podlagi česa to trdite?
Zanimivo je predvsem to, da je veterinarska inšpekcija, ki je azil obiskala pred štirinajstimi dnevi, ugotovila stvari, ki jih nikoli prej ni, čeprav je v vseh teh letih opravila nič koliko pregledov. Jasno je, da je zavetišče podvrženo zakonsko predpisanim evidencam. A mi nimamo plačanega administratorja, ki bi urejal vso birokracijo. Vsak dan je namreč treba popisati vse pse – ali so lulali in kakali, so bili pridni ali nemirni; treba je zabeležiti tudi vsako razkuževanje. Nočem reči, da nekateri dokumenti niso nujno potrebni za delo, ampak če zmanjka časa, ima oskrba živali prednost pred papirologijo, ki je polna balasta. Zato včasih določene papirje uredimo naknadno. In to nam zdaj očitajo.
Vir: dnevnik.si
Kaj vam še ni jasno?